Náš příběh

Jak to všechno začalo

     Projekt KRVR vznikl již v květnu 2019, kdy jsem se během studia třetího ročníku elektrotechnické průmyslovky v Praze rozhodl postavit ze zbylých dílů z 3D tiskáren vlastní laserový plotr. Tehdy jsem ještě netušil, že budou následovat další 3 verze s tím, že o ně brzy začnu ve svém pokoji doslova zakopávat. Každá z těchto verzí byla o poznání lepší než ta předchozí a na každé z nich jsem se něco naučil.

 IMG_20190623_164359-1

Frankensteinovo monstrum s laserem a díly které vůbec neseděly (Prague Makerfaire 2019)

 

KRVR S1

     Předposlední verze, označovaná jako S1, byla předmětem mé praktické maturitní práce a zároveň byla první "uhlazená". Jednalo se o první verzi, která měla na míru vytvořené díly a jejíž rám byl čistě kovový. Bohužel tato konstrukce byla dost náročná a drahá na výrobu a tak jsem se rozhodl smést tento návrh ze stolu a začít znovu, lépe. Zároveň jsem si již začal pohrávat s myšlenkou tento projekt posunout o level výš a dát dohromady funkční produkt pro širokou veřejnost.

v1.4.1 - Perspective render

Finální render verze S1 (březen 2020)

 

 KRVR X1

     Už v listopadu 2019 jsem začal pracovat na zcela nové verzi KRVRu. Bylo mi jasné, že bay se CNCčko dostalo mezi běžné uživatele, bude třeba trochu pozměnit celkovou konstrukci tak, aby se zachovala její pevnost, snížily se celkové náklady a zabránilo se nehodám jako je například skřípnutí čehokoliv (popřípadě i kohokoli) mezi některými částmi. Proto jsem se rozhodl maximálně využít hliníkové profily 2040 s 6 mm drážkou, které mohou někteří z vás znát z oblasti 3D tiskáren. Po několika měsících modelování jsem měl konečně hotovou verzi X1, jejíž první prototyp s označením 820 spatřil světlo světa na konci srpna 2020. Z této verze později vznikla série 920 která opravila některé nedostatky svého předchůdce a zároveň se stala prvním prodaným kusem.

 X1-920_X_transparent_croped

KRVR X1/920

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení